ინგლისური ენის პირველადი შედეგები გამოქვეყნდა და უკვე ცნობილია, მაქსიმალური ქულების მქონე აბიტურიენტების ვინაობა, რომელთაგან ერთ-ერთი გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფელ ლემშვენიერას საჯარო სკოლის კურსდამთავრებული, მარიამ ნიჟარაძეა.
როგორც მარიამმა გვითხრა, მაქსიმალური ქულა მისთვის მოულოდნელი სულაც არ ყოფილა, რადგან ძალიან კარგად იცის ინგლიური ენა და პროფესიაც ამ საგანს დაუკავშირა.
„სიმართლე რომ გითხრათ ინგლისური ენის გამოცდაში მაქსიმალურ ქულას ველოდებოდი, რადგან უკვე მაქვს C2 დონის კემბრიჯის სერტიფიკატი. ზოგადად ძალიან კარგად ვიცი ინგლისური, ბავშვობიდან კარგად ვფლობ ამ ენას. ადრეც და ახლაც ვემზადებოდი რეპეტიტორთან. რაც შეეხება გამოცდის სირთულეს, ვფიქრობ, რომ წინა წლებთან შედარებით გამარტივებული იყო ტესტები. ესსე ძალიან მარტივი დასაწერი იყო. ზოგადად კარგ ქულებს ველოდები სხვა საგნებშიც. ქართულში ორი ქულა დამაკლდა, 58 ქულა ავიღე, მესამე და მეოთხე საგნად ისტორია და ლიტერატურა ავირჩიე და კარგი მოლოდინები მაქვს. თუმცა, მგონია ისტორიაში 4 ქულა მაინც დამაკლდება და ლიტერატურაში არ შემიმოწმებია ჯერ. ინგლისურ ფილოლოგიაზე ვაბარებ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში“ - ამბობს მარიამი.
შეგახსენებთ, რომ გამოცდის მინიმალური ქულა 14-ზე მეტია, ხოლო მაქსიმალური 60.