სოციალური მომსახურების სააგენტო 2025 წლის სტატისტიკას აქვეყნებს - სოციალური შემწეობის მიმღები 16 წლამდე ბავშვებისა და გადარიცხული თანხების ოდენობების შესახებ სარეიტინგო ქულების მიხედვით.
დოკუმენტის თანახმად, საქართველოს მასშტაბით 250 088 სოციალურად დაუცველი ბავშვია. მათ შორის თბილისში ეს მაჩვენებელი 55 702-ს უტოლდება.
რეგიონების სტატისტიკას რაც შეეხება, გურიაში სოციალური შემწეობის მიმღები 16 წლამდე ასაკის 9 186 ბავშვია, რაჭა-ლეჩხუმსა და ქვემო სვანეთში - 2 645, კახეთში 24 318, იმერეთში - 30 570, მცხეთა-მთიანეთში - 6 311, სამეგრელო-ზემო სვანეთში - 27 176, სამცხე-ჯავახეთში - 7 802, ქვემო ქართლში - 41 407, შიდა ქართლში - 19 020, აჭარის ა/რ, ზემო აფხაზეთში - 25 951.
ინფორმაციისთვის: 2023 წელს ეს მაჩვენებელი ჯამურად, 230 995-ს შეადგენდა, 2024 წელს - 247 696, ხოლო 2025 წელს, სოციალურ შემწეობას 16 წლამდე ასაკის 250 088 ბავშვი იღებს.
სად უნდა წარადგინოთ ფორმა N100 თუ გამოცდაზე სპეციალური პირობების შექმანს საჭიროებთ
მოსწავლეებმა, პედაგოგის აქტიური ჩართულობით, მიიღეს ინფორმაცია დაუნის სინდრომის შესახებ და შეიტყვეს, თუ რატომ იქცა ჭრელი წინდა ამ დღის სიმბოლოდ
კვირეულის ინიციატორი გახლდათ სპეცპედაგოგი ლია ღორღანაშვილი, რომელმაც ბიოლოგიის მასწავლებლის, მანანა გზირიშვილის აქტიური ჩართულობით შემეცნებითი აქტივობები წარმოადგინა