ქართულ-ამერიკული უმაღლესი სკოლა“ მოსწავლეებს საერთაშორისო დონის ხარისხიან განათლებას აძლევს, ახალგაზრდები კი ცოდნას მსოფლიო ასპარეზზე წარმატებით წარმოაჩენენ.
მოსწავლეებს საქართველოს სახელით აქტიურად არიან ჩართულნი საერთაშორისო კონფერენციებსა და ღონისძიებებში.
ქართულ-ამერიკული უმაღლესი და ქართულ-ამერიკული სკოლების მოსწავლეები ყოველწლიურად მონაწილეობენ გაეროს მოდელირების საერთაშორისო კონფერენციაში (MUN).
წელს, GAS და GAHS კონფერენციაზე 38-წევრიანი დელეგაციით იყო წარმოდგენილი.
MUN ერთ-ერთი პრესტიჟული კონფერენციაა, რომელიც მოსწავლეებს უნიკალურ უნარებს სძენს:
როგორც სკოლაში გვეუბნებიან, გაეროს მოდელირების კონფერენცია გარდა იმისა რომ მოსწავლეებისთვის იქცა უნიკალური აკადემიურ გამოცდილებად, მათთვის ნიუ იორკსა და ვაშინგტონში დაუვიწყარი ტურები მოეწყო.
„გაეროს მოდელირების კონფერენცია -NHSMUN არა მხოლოდ აკადემიური განვითარების, არამედ ახალი კულტურების, ქალაქების და ისტორიული ადგილების აღმოჩენის შესანიშნავი შესაძლებლობაა!“,- აღნიშნავენ სკოლაში.
2025 წელს GAHS & GAS-ს დელეგატებმა ნიუ იორკისა და ვაშინგტონის ყველაზე მნიშვნელოვანი ღირსშესანიშნაობები დაათვალიერეს:
„MUN არა მხოლოდ განათლების, არამედ ცხოვრებისეული გამოცდილების მიღების საუკეთესო შესაძლებლობაა“,- ხაზგასმით აღნიშნავენ სკოლაში.
GAHS და GAS-ის მოსწავლეები ასევე სტუმრობდნენ ბელგიის დედაქალაქ ბრიუსელს, სადაც მონაწილეობენ ჰარვარდის მოდელირების კონგრესში.
ჰარვარდის მოდელირების კონგრესი (HMCE) დაარსდა 1988 წელს და ის არის მსოფლიოში ყველაზე დიდი სამოქალაქო ჩართულობის კონფერენცია სკოლის მოსწავლეებისათვის.
კონფერენციას ატარებენ ჰარვარდის უნივერსიტეტის სტუდენტები და კურსდამთავრებულები.
38 წლის განმავლობაში ჰარვარდის მოდელირების კონგრესი (HMCE) გახდა ევროპაში პირველი სამთავრობო სიმულაციების კონფერენცია, რომელშიც ყოველწლიურად 400-ზე მეტი სხვადასხვა ქვეყნის მოსწავლეა ჩართული.
კონფერენცია შესაძლებლობას აძლევს მოსწავლეებს მონაწილეობა მიიღონ დებატებში ყველაზე აქტუალურ თანამედროვე პრობლემებზე და სიმულაციის საშუალებით მსოფლიოში მიმდინარე პოლიტიკური პროცესების თანამონაწილენი გახდნენ.
ჰარვარდის მოდელირების კონგრესი მოიცავს აშშ-ს კონგრესის კომიტეტებისა და საერთაშორისო ორგანიზაციების მოდელირებას.
ქართულ-ამერიკული უმაღლესი და ქართულ-ამერიკული სკოლის მოსწავლეები არიან შემდეგი კომიტეტებისა და ორგანიზაციების წევრები: