ცაგერის მუნიციპალიტეტის სოფელ დეხვირის საჯარო სკოლაში მეტად საინტერესო და სასწავლო პროცესი მიმდინარეობს. პედაგოგები სწავლებისას სხვადასხვა მეთოდსა და მრავალფეროვან აქტივობებს მიმართავენ, რაც მოსწავლეთა სასწავლო შემართებაზე აისახება.
ახლახან, ქართული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებელმა - ქრისტინე ჭაბუკიანმა ჩაატარა ღია გაკვეთილი თემაზე - იგავ-არაკი „მეფე და მხატვარი“.
გაკვეთილის მიზნია - მოსწავლემ შეძლოს ფრაგმენტებზე დაყრდნობით ვარაუდების გამოთქმა, პერსონაჟების დახასიათება, საკუთარი პოზიციის დაფიქსირება, ტექსტზე მუშაობა, მისი გაგება-გააზრება, ლოგიკური და შემოქმედებითი აზროვნების უნარ-ჩვევების გავითარება.
გაკვეთილი დატვირთული იყო მრავალფეროვანი შემეცნებით-შემოქმედებითი აქტივობებით, რომელიც გათვლილი იყო მაღალ სააზროვნო უნარებზე.
მოსწავლეები სასწავლო პროცესში ხალისითა და დიდი ინტერესით ჩაერთნენ, შესაძლბლობები წარმატებით წარმოაჩინეს, ცოდნა გაიმდიდრეს და განიმტკიცეს.
აქტივობები მათთვის სასწავლო-შემეცნებითთან ერთად სახალისოც აღმოჩნდა.
„წარმატებას, ბევრ სასიამოვნო და საინტერესო გაკვეთილს ვუსურვებთ ჩვენი სასკოლო საზოგადოების თითოეულ წევრს“,- აღნიშნავენ სკოლაში და ახარებთ მოსწავლეთა აქტიურობა და პედაგოგის შემოქმედებითი მიდგომა.