ქუთაისის N24 საჯარო სკოლამ განათლების სფეროში ბრწყინვალე აღიარება ჰპოვა.
სკოლამ ევროპული სკოლის სტატუსი მოიპოვა და ოფიციალურად გახდა ევროპული სასკოლო საზოგადოების – eTwinning-ის- დიდი ოჯახის წევრი.
„eTwinning- ის სკოლის ტიტული ნიშნავს აღიარებას, რომ ჩვენ ვართ სამაგალითო ინსტიტუციური დაწესებულება – როგორც საქართველოში, ასევე ევროპის მასშტაბით. ადასტურებს ჩვენს ლიდერობას, დამოკიდებულებას ინოვაციური მიდგომებისადმი, ერთგულებას ხარისხიანი განათლებისადმი“, -სიხარულით აღნიშნავენ სკოლაში.
აღსანიშნავია, რომ ეს წარმატება არა მხოლოდ სკოლის განვითარებისთვის არის მნიშვნელოვანი, არამედ ახალ შესაძლებლობებს უხსნის მოსწავლეებსა და მასწავლებლებს, იყვნენ საერთაშორისო საგანმანათლებლო საზოგადოების ნაწილი და გაუზიარონ ერთმანეთს ცოდნა და გამოცდილება, მიიღონ მონაწილეობა ინოვაციურ, საერთაშორისო პროექტებში.
სკოლაში სიახლით ხარობენ და ხარისხიანი განათლების ერთგულებას აგრძელებენ.
„ვაგრძელებთ განვითარებას, თანამშრომლობასა და ახალი შესაძლებლობების ძიებას! მადლობა eTwinnig-ის გუნდს აღიარებისათვის“,- დასძენენ სკოლაში.
აღსანიშნავია, რომ სკოლამ დირექტორის - რუსუდან კარკაძის სახელზე წერილი მიიღო, რომელსაც უცვლელად გზიარებთ.
Dear Rusudan Karkadze,
Congratulations! The “LEPL Kutaisi N24 Public School” has been awarded with the eTwinning School Label 2025-2026. This is a great achievement by the eTwinning team in your school!
· You can proudly use the eTwinning School Label on your school's website.
· Shortly, your National Support Organisation will send you a package containing some eTwinning materials and of course the eTwinning School plaque.
You will be invited to participate in the eTwinning Schools group and in the various activities dedicated to eTwinning Schools.
Congratulations again for being an example for all the other schools: we count on your dedication and commitment to promote eTwinning and its values, which are represented by the eTwinning Schools' mission .
Best regards,
The eTwinning Team.