ზესტაფონის N5 საჯარო სკოლაში მოსწავლეთა შემოქმედებითობა წახალისებულია, რაც ახალგაზრდების მოტივაციასა და შესაძლებლობებზე აისახება.
ამ დღეებში, სკოლაში ულამაზესი საღამო გაიმართა.
მე-6გ კლასის მოსწავლეებმა (დამრიგებელი ხათუნა ებანოიძე) წარმოადგინეს მინი-სპექტაკლი - „ერეკლე მეფე და ინგილო ქალი“.
სპექტაკლის შექმნა მოსწავლეებს სასკოლო პროგრამის მიხედვით ნასწავლმა მოთხრობამ შთააგონა.
სცენარსა და რეჟისურაზე პასუხისმგებლობა მე-6 კლასელმა - გოჩიკო გაჩეჩილაძემ აიღო თავზე. მანვე გაანაწილა როლები და იზრუნა მუსიკალურ გაფორმებაზე.
სპექტაკლმა დიდი მოწონება დაიმსახურა. აღინიშნა პატარა რეჟისორის ნიჭი და უნარები. ასევე, პატარა მსახიობების მონდომება და როლების გათავისება.
ნაწარმოებმა და მის მიხედვით წარმოდგენილმა სპექტაკლმა, წარმოსახვით შექმნილმა პერსონაჟებმა მოსწავლეებში უფრო მეტად განამტკიცა სამშობლოს სიყვარული.
პატარა რეჟისორი მხოლოდ ამ სპექტაკლის შექმნით არ კმაყოფილდება და სამომავლოდ კვლავაც აპირებს ნაწარმოებების გასცენურებას. ამ ყველაფერში კი მას თანაკლასელების დიდი სიყვარული, პატივისცემა და ნდობა ეხმარება. ასევე პედაგოგების მხრიდან სრული მხარდაჭერა და აღიარება.