დაბა მესტიის N3 საჯარო სკოლის პედაგოგიური საზოგადოება, დირექციასთან ერთად, უწყვეტად ზრუნავს მოსწავლეთა განათლებაზე. ხარისხიანი საგაკვეთილო პროცესის მიმდინარეობის პარალელურად, მასწავლებლები ბავშვების ცნობიერების ამაღლების მიმართულებით აქტიურად მუშაობენ და ქვეყანას უზრდიან ტოლერანტ, განათლებულ, ღირსეულ მოქალაქეებს.
სწორედ მოსწავლეთა ცნობიერების ამაღლებას ემსახურება სკოლის მრავალფეროვანი აქტივობები, მათ შორის ახლახან ჩატარებული ღონისძიება, რომლის საშუალებითაც დაბა მესტიის N3 საჯარო სკოლის მესამეკლასელები თეატრის საერთაშორისო დღეს შეუერთდნენ.
ბავშვებმა პედაგოგის, თინათინ დიასამიძის მხარდაჭერით, გაითამაშეს იგავ-არაკები და წარმოადგინეს თოჯინების თეატრი. აღსანიშნავია, რომ მათ საკუთრი ხელით დაამზადეს პერსონაჟები, რომელთა შექმნაშიც დაეხმარა ანდრია კახიანი, თავადაც მესამეკლასელი.
მოსწავლეთა მიერ გათამაშებულმა წარმოდგენამ დიდი მოწონება დაიმსახურა სასკოლო საზოგადოებაბში და ეს გახლავთ კიდევ ერთი დასტური, რომ დაბა მესტიის N3 საჯარო სკოლა მაქსიმალურად უწყობს ხელს მომავალი თაობების მრავალმხრივ განვითარებას.
ინფორმაციისთვის: ყოველწლიურად 27 მარტს მთელ მსოფლიოში აღინიშნება თეატრის საერთაშორისო დღე, რომელიც დაარსდა 1961 წელს. თეატრის საერთაშორისო ინსტიტუტის  IX კონგრესის დელეგატების ინიციატივით, იუნესკოსთან თანამშრომლობით.
იხილეთ ფოტო და ვიდეო: