მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ინფორმაციით, ინკლუზიური განათლების მხარდაჭერის პროგრამის ფარგლებში, 2025 წლის 3 აპრილამდე ცხადდება რეგისტრაცია პროექტზე „რეგიონული სასწავლო ტური სპეციალური მასწავლებლებისათვის“.
პროექტი საშუალებას აძლევს რეგიონის სპეციალურ მასწავლებლებს გაიზიარონ თბილისის წარმატებული სკოლების ინკლუზიური განათლების პრაქტიკა, ნახონ თუ რა ფაქტორები განაპირობებს ინკლუზიური განათლების წარმატებას სკოლაში, დასვან შეკითხვები, შეისწავლონ სწავლების და სსსმ მოსწავლის კლასში/სკოლაში ინტეგრაციის ეფექტური სტრატეგიები. ტური ხორციელდება 2016 წლიდან და მნიშვნელოვნად ეხმარება მონაწილეებს სამუშაოს დაგეგმვასა და განხორციელებაში.
2025 წლის 27 აპრილიდან - 3 მაისის ჩათვლით მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი უმასპინძლებს ინკლუზიური განათლების 30 სპეციალურ მასწავლებელს რეგიონებიდან. სპეციალური მასწავლებლები განაწილდებიან თბილისის 10 სკოლაში, სადაც მათ ეყოლებათ სუპერვიზორი/ხელმძღვანელი. თითოეული ხელმძღვანელი იმუშავებს რეგიონული სასწავლო ტურის მონაწილე 3 სპეციალურ მასწავლებელთან.
რეგიონის სკოლაში დასაქმებულმა სპეციალურმა მასწავლებლებმა მოთხოვნილი ინფორმაცია და დოკუმენტაცია ქვემოთ მოცემული ფორმის საშუალებით უნდა წარადგინონ.
სარეგისტრაციო ლინკი: https://forms.gle/GNxUd14uWuSUAAAK9
• აუცილებელი პირობაა - გქონდეთ მოქმედი ხელშეკრულება სკოლასთან და არ იყოთ წინა წლების რეგიონული სასწავლო ტურის მონაწილე.
• გაითვალისწინეთ, რომ არასრულად შევსებული განაცხადები არ განიხილება
დამატებითი ინფორმაციისთვის მიმართეთ სსიპ მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ინკლუზიური განათლების ხელშეწყობის პროგრამის კოორდინატორს: