თბილისის N108 საჯარო სკოლაში 15 მარტს „პი“ რიცხვის იუბილე აღინიშნა.
სკოლის ინფორმაციით, სასწავლო დაწესებულებაში, აღნიშნულთან დაკავშირებით, შემოქმედებითად დატვირთული აქტივობა განხორციელდა.
„იუბილე მოკრძალებულად (დისტანციის და სხვა რეკომენდაციების დაცვით) აღინიშნა. სკოლის ფოიეში გამოიფინა მოსწავლეთა თემატური ნამუშევრები; გაჟღერდა „პი“ რიცხვისადმი მიძღვნილი მელოდია; მოსწავლეებსა და მასწავლებლებს დაურიგდათ მათემატიკის კლუბის მიერ შექმნილი საინფორმაციო ფლაერები; კლუბის წევრებმა კლასებში წარადგინეს „პი“ რიცხვთან დაკავშირებული საპრეზენტაციო მასალა. მათივე მხრიდან გაეცა პასუხი მოსწავლეების მიერ დასმულ არაერთ კითხვას.
თბილისის 108-ე საჯარო სკოლა „პი“ რიცხვის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილ ფესტივალს, რომელიც ექსპო-ჯორჯიას პავილიონში ჩატარდა, 2019 წელს შეუერთდა. 2020 წელს სკოლაში დაგეგმილი „პი“-ს კვირეული პანდემიის გამო ვერ განხორციელდა.
დიდ იმედს ვიტოვებთ, რომ მომავალ წელს შევძლებთ როგორც სკოლაში, ასევე მთელს საქართველოში (ფესტივალის სახით) ღირსეულად აღვნიშნოთ ეს დღესასწაული“, - აღნიშნულია სკოლის ინფორმაციაში.