„ჩვენს მოსწავლეებსა და მასწავლებლებს ესმით არსებული პროტოკოლის მნიშვნელობა“ -ხულგუმოს საჯარო სკოლაში რეგულაციებს მკაცრად იცავენ
15 თებერვლიდან საქართველოს მასშტაბით ყველა სკოლაში სასწავლო პროცესი საკლასო ოთახებში განახლდა. თუმცა სასკოლო საზოგადოებას გარკვეული რეგულაციების გათვალისწინება და დაცვა უწევს, რომელთა შორის ერთ-ერთია თერმოსკრინინგი. როგორ მიმდინარეობს დასწრებითი სწავლება და როგორ სრულდება პროტოკოლი? - აქტუალურ საკითხებზე ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის, ხულგუმოს საჯარო სკოლის დირექტორი, ქნარიკ ჩივჩიანი საუბრობს.
„ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის, ხულგუმოს საჯარო სკოლაში თერმოსკრინინგი ნორმალურად მიმდინარეობს და მას აწარმოებენ მორიგე მასწავლებლები. ვიცავთ რეგულაციებს და ვიცით, ეს ყველაფერი ჩვენივე უსაფრთხოებისთვისაა საჭირო“.
რაც შეეხება იმას, თუ რამდენად ასწრებენ პედაგოგები სიცხის გაზომვას მაშინ, როდესაც პარალელურად, გაკვეთილებიც აქვთ ჩასატარებელი, ხულგუმოს სკოლაში ეს საკითხიც კარგად აქვთ დარეგულირებული: „როგორც გითხარით, თერმოსკრინინგს მორიგე მასწავლებლები ატარებენ, რომლებიც, თავისი მორიგეობის დღეს, ჩვეულებრივზე ადრე მოდიან სკოლაში, რათა მოასწრონ ყველა მოსწავლისა და მასწავლებლის თერმოსკრინინგი. რა თქმა უნდა, ზემოაღნიშნული პროცედურის ჩატარებისათვის უფრო ხელსაყრელი იქნებოდა დამატებითი კადრის დანიშვნა“, - აღნიშნავს ქნარიკ ჩივჩიანი და დასძენს, რომ მიესალმება ასევე დახურულ შენობაში პირბადის ტარების აუცილებლობას: „მართალია, უჩვეულოა ეს ყველაფერი და გარკვეულ დისკომფორტსაც ქმნის, მაგრამ „ჩვენს მოსწავლეებსა და მასწავლებლებს ესმით არსებული პროტოკოლის მნიშვნელობა“ -ხულგუმოს საჯარო სკოლაში რეგულაციებს მკაცრად იცავენ. შესაბამისად, ისინი დიდ პასუხისმგებლობით  ეკიდებიან რეგულაციების დაცვას, ატარებენ პირბადეს და საერთო ჯამში, არსებულ რეგულაციას დამაკმაყოფილებლად შევაფასებდით“.