მარტვილის მუნიციპალიტეტის, ნახურცილაოს საჯარო სკოლაში სწავლა-სწავლების პროცესი აქტიურად და რა თქმა უნდა, არსებული პროტოკოლის ზედმიწევნით დაცვით მიმდინარეობს. მოსწავლეები ჩართულები არიან სასკოლო ცხოვრებაში, საგაკვეთილო პროცესში, სხვადასხვა აქტივობასაც დიდი წარმატებით ახორციელებენ, სკოლის ერთმუშტად შეკრული, პროფესიონალი გუნდის დამსახურებით, ძალიან უყვართ სწავლა და არაფორმალური განათლების პროექტებში დიდი ენთუზიაზმით მონაწილეობენ. ინოვაციურ პორტალში - izrune.ge-ში აქტიურად არიან ჩართულნი და სახალისო, მამოტივირებელ ტესტებს წარმატებით გადიან.
ნახურცილაოს საჯარო სკოლის, მე-8 კლასის მოსწავლემ - ლიზი ქადარიამ izrune.ge-ს შემაჯამებელ ტესტში აიღო ვერცხლის, ხოლო მე-4 კლასის მოსწავლემ, ელენე სიორდიამ - ბრინჯაოს დიპლომი.
izrune.ge ინოვაციური პროექტი და ონლაინ საგანმანათლებლო პლატფორმაა, რომელიც მოსწავლეს ეფექტური განათლების მიღებაში ეხმარება. მისი საშუალებით მოსწავლეს შეუძლია, გაიაროს თავისი ასაკის შესაბამისი კითხვებისგან შედგენილი ტესტები და შეამოწმოს საკუთარი ცოდნა.