„უბადლო ნიჭის შერწყმის შედეგია ჩვენი სკოლის კედლებზე გაჩენილი მამულიშვილური ფასეულობები“ - ინა მეცხვარიშვილი, თბილისის N106 საჯარო სკოლის პედაგოგი
ზურაბ იარაჯულის სახელობის, თბილისის N106 საჯარო სკოლის პედაგოგები მუდმივად წინსვლასა თუ განვითარებაზე არიან ორიენტირებულნი და რაც მთავარია, ძალიან უყვართ საქმე, რომელსაც ემსახურებიან. თბილისის N106 საჯარო სოლის პედაგოგი ინა მეცხვარიშვილი, etaloni.ge-სთან საუბრობს თავის განწყობაზე, სკოლისა და მოსაწავლეებისადმი უსაზღვრო სიყვარულზე. პედაგოგის ნააზრევს უცვლელად გთავაზობთ:
„ჩემი, როგორც მასწავლებლის მოტივაცია, მწვერვალების დაპყრობის სურვილი ჩემს მოსწავლეებთან ერთად და პროფესიის სიყვარული ერთიათად მიძლიერდება, როდესაც ყოველდღიურად ვაღებ ჩემი სკოლის კარს და შემომანათებს კედლები, რომლებიც, მართლაც არის დიდი შემოქმედებითი მემკვიდრეობა, რომელსაც საფუძვლად უდევს სკოლის დირექტორის, ბატონი თენგიზ გულორდავას იდეები, ხოლო ამ იდეებისთვის ხორცისშემსხმელი კი უბადლო ნიჭის პატრონი, მისი და ჩვენი, მთლიანი სკოლის მეგობარი, ერთ-ერთი შესანიშნავი მხატვარი, ბატონი დავით ასლანიშვილია. ეს ორი ადამიანი, ყოველ ზაფხულს, უქმე დღეებს სკოლაში ატარებს და ურთიერთთანამშრომლობით სკოლას ჯადოსნურ ადგილს ამსგავსებს. დერეფნებში სიარული სიამოვნებას განიჭებს, ჯადოსნურ სამყაროში გამოგზაურებს. ზოგი კედლიდან სხვადასხვა ზღაპრის გმირი გიყურებს, ზოგი კედლიდან გალაკტიონი და მერი გესალმება, საქართველოს დროშის ფერებში მოხატული შესასვლელის ჭერი უკვე აღძრავს ადამიანში პატრიოტულ სულისკვეთებას, მარჯვნივ გაიხედავ და დიდი თამარი, თავის ლაშქართან ერთად გიმზერს, წინა კედლიდან კი ილია გესაუბრება თავისი ღრმა მზერით. ქვემოთ ჩაივლი და დიდი იაკობის დედა ენა, ქართული ანბანის ყველა ასო და გამთლიანებული საქართველოს ყველა კუთხე მართლაც საოცრებაა. წელს კი ამ დიდძალ შემოქმედებას, ჩვენი ქვეყნის უკვდავი  ადამიანების შემოქმედების მოტივებზე აგებულ ნამუშევრებიც შეემატა. მარიტა და ფუფალა, სულხან-საბა ორბელიანი, ლუდოვიკო XIV, თავისი კატით, ნიკოლოზ ბარათაშვილი, თავისი „მერანით“, აკაკი წერეთელი, ჰაგიოგრაფიის წარმომადგენლები გვიმზერენ და თითქოს, სასწავლო გარემოსი და ამ პერსონაჟების სამყარო ერთიანდება. და ეს ყველაფერი ჩემი სკოლის კედლებში ხდება. თითქოს რეალურად მოგზაურობ შორეულ წარსულში, მთლიან საქართველოში და უცბად გრძნობ სიამაყეს, ამ ყველაფრის ნაწილი რომ ხარ. თუ არ გინახავთ ჩემი სკოლა, მაშინ გაგიჭირდებათ ამ ყველაფრის წარმოდგენა. თქვენ წარმოიდგინეთ, რა დიდ, ძლიერ, მნიშვნელოვან და ნაყოფიერ გავლენას ახდენს ეს ყველაფერი ჩვენი მოსწავლეების აზროვნებაზე. მათ თვალწინ გადაშლილია ეროვნული ფასეულობების ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი ნაწილები და არა გაყინული, „მშრალი“ მომენტებითა და სახეებით, არამედ მთელი თავისი შინაარსობრივი დატვირთვით. ეს ყველაფერი კი, აუცილებლად უნდა ნახოთ. ასე ხდება, როდესაც სკოლის სათავეშია ადამიანი, რომლიც ყოველდღიურად, წელიწადის ყველა დღეს შეუსვენებლად იმის ფიქრშია, თუ საიდან, როგორ, რით გააუმჯობესოს ამ სასწავლო დაწესებულების გარემო. იგი თავის თანამშრომლებსაც მებრძოლი და მონდომებული სულისკვეთებით ავსებს. სწორედ ამ სულისკვეთებისა და უბადლო ნიჭის შერწყმის შედეგია ჩვენი სკოლის კედლებზე გაჩენილი მამულიშვილური ფასეულობები, შემოქმედება, რომელიც ბატონი დავით ასლანიშვილის ხელით არის შექმნილი და თაობის თვალსაწიერის, ცნობიერების გამრავალფეროვნებასა და საკუთარი ქვეყნის სიამაყისა და პატრიოტული სულისკვეთებით აღზრდა-განვითარებას ემსახურება“.