ლენტეხის მუნიციპალიტეტის, ხოფურის საჯარო სკოლაში სწავლა-სწავლების პროცესი აქტიურად და რა თქმა უნდა, არსებული პროტოკოლის ზედმიწევნით დაცვით მიმდინარეობს. მოსწავლეები ჩართულები არიან სასკოლო ცხოვრებაში, საგაკვეთილო პროცესში, სხვადასხვა აქტივობასაც დიდი წარმატებით ახორციელებენ და სკოლის ერთმუშტად შეკრული, პროფესიონალი გუნდის დამსახურებით, ძალიან უყვართ სწავლა.
განსაკუთრებით შთამბეჭდავია ეს ყველაფერი პირველკლასელებისთვის, რომლებმაც პანდემიურ პერიოდში შეაღეს მშობლიური სკოლის კარი და ახლაც, არცთუ მარტივ ვითარებაში უწევთ დამშვიდობება მასწავლებელთან.
დიდი სიყვარულით გააცილა ხოფურის საჯარო სკოლამ პირველკლასელები და მოუთმენლად დაელოდება 15 სექტემბერს - როცა უკვე გაზრდილები, თუმცა ისეთივე საყვარლები კვლავ გადააბიჯებენ საკლასო ოთახის ზღურბლს.
„იმისთვის კი, რომ ეს დღე პატარებისათვის დასამახსოვრებელი ყოფილიყო პედაგოგებმა: ზოია ჩანქსელიანმა და ლეილა სტეფანოვამ მას განსაკუთრებული ელფერი შესძინეს - პირველკლასელებს წარმატებით დაძლევა ლექსებითა და სიმღერებით მიულოცეს მოსწავლეებმა, სკოლის დირექტორმა, მასწავლებლებმა და მშობლებმა“, - აღნიშნულია ხოფურის საჯარო სკოლის მიერ გავრცელბულ ინფორმაციაში.