„ჩვენ დედამიწის მეგობრები ვართ“ - ბაღდათის N1 საჯარო სკოლაში, ახალი სკოლის მოდელის ფარგლებში, საინტერესო აქტივობები დაიგეგმა
11-06-2021
„ჩვენ დედამიწის მეგობრები ვართ“ - ბაღდათის N1 საჯარო სკოლაში, ახალი სკოლის მოდელის ფარგლებში, პროექტი ხორციელდება, რომლის ფარგლებშიც ღონისძიების მორიგი ეტაპი დაიგეგმა.
აქტივობების მიზანი იყო ბავშვებს გაეცნობიერებინათ გარემოს დაცვის აუცილებლობა, დაენახათ მათი როლის მნიშვნელობა და ესაუბრათ იმ შედეგებზე, რომელიც შეიძლება მოჰყვეს გარემოს მიმართ არასათანადო მოპყრობას. პროექტის ფარგლებში განხორციელდა შემდეგი აქტივობები: მოსწავლეებმა იზრუნეს სკოლის ყვავილებზე, მისცეს რჩევები თავიანთ თანატოლებს, მიწერეს წერილი ბუნების მცველს, განახორციელეს აქტივობა თემაზე: „გარემოზე ზრუნვა ჩვენი ოთახიდან იწყება“, შექმნეს ნამუშევრები სახელწოდებით „სწორი-არასწორი“,სადაც აჩვენეს საკუთარი ხედვა, როგორ გარემოში სურთ ცხოვრება.
სკოლის წარმომადგენელი აღნიშნავს, რომ ჩატარებული აქტივობებით მოსწავლე გახდება უფრო პასუხისმგებლიანი გარემოს დაცვის მიმართ, შეიძენს მეტ ინფორმაციას ამ კუთხით და აუმაღლდება ცნობიერება.
„დიდი მადლობა თითოეულ მათგანს  აქტიური მონაწილეობისთვის“, - აღნიშნულია სკოლის ინფორმაციაში.