წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ქვიტირის საჯარო სკოლას „ჯუნიორ ეჩივმენტ საქართველოს“ პროგრამების ტრენერი, გეოგრაფიისა და მეწარმეობის მასწავლებელი ინგა ხარჩილავა ეწვია და მოსწავლეებს საინტერესო ტრენინგი ჩაუტარა. შეხვედრას პედაგოგებიც ესწრებოდნენ. შეხვედრის ორგანიზატორი გეოგრაფიის პედაგოგი მზია კუბეცია იყო.
„ცოცხალი და სიცოცხლით სავსე დღე იყო...ნაძვნარს შევუყევით მე და ჩემი სტუმარი და ჩვენს გაოცებას საზღვარი არ ჰქონდა ...ნაძვნარის მარჯვენა სივრცე დაეკავებინათ მერვე და მეათე კლასელებს თავიანთი მერხებით, სკამებით და სხვა სასწავლო ნივთებით....საოცრად ლამაზად იყო სამყარო ჩემს ბავშვებთან ერთად... არაერთი საგანმანათლებლო პროექტი და აქტივობა ჩამიტარებია, მაგრამ 2021 წლის 7 ივლისის დღე კიდევ განსხვავებულად ჩაიწერა ჩემს ისტორიაში", - ამბობს გეოგრაფიის მასწავლებელი მზია კუბეცია.
ქვიტირის საჯარო სკოლის დირექტორმა ალქსანდრე ნიქაბაძემ და გეოგრაფიის მასწავლებელმა მზია კუბეციამ სკოლის მოსწავლეებს წარუდგინეს მოწვეული სტუმარი ინგა ხარჩილავა --გლობალური ტრენერების აკადემიის უფროსი ელჩი-ლიდერი საქართველოდან, „ჯუნიორ ეჩივმენტ საქართველოს“ პროგრამების ტრენერი, გეოგრაფიისა და მეწარმეობის მასწავლებელი.
„ინგა ხარჩილავამ თავის მეწყვილესთან, მზია კუბეციასთან ერთად მოსწავლეებს ჩაუტარა ტრენინგ მოდული „ბიზნეს უნარ-ჩვევების“ გამომუშავება, რომელიც მიზნად ისახავდა მოსწავლეს, როგორ განუვითარდეს მეწარმის თვისებები, როგორ დაეუფლოს ფინანსურ წიგნიერებას და ჩამოუყალიბდეს სამუშაოსათვის მზაობა.
მოსწავლეებმა აქტიურად გამოავლინეს საკუთარი შესაძლებლობები და ტრენერებმა შეძლეს დასახული მიზნის მიღწევა.
ტრენინგის მსვლელობაში აქტიურად ჩაერთვნენ ისტორიის პედაგოგი კახაბერ ჩაკვეტაძე და ინგლისურის პედაგოგი ხათუნა ახალაია.
ინტერაქტიური ჩართულობის ფონზე რამოდენიმე მოსწავლემ გამოავლინა განსაკუთრებული მიდგომები საკითხების მიმართ და ქალბატონი ინგა მათ წარადგენს - გლობალური ტრენერების აკადემიის მიერ ორგანიზებულ „სტუდენტური ელჩების ჯილდო 2021“.
მონაწილე მოსწავლეებს ტრენინგში აქტიური ჩართულობისათვის გადაეცემათ შესაბამისი სერტიფიკატები“, - აღნიშნულია სკოლის ინფორმაციაში.