ახალი წელი სურვილების ასრულებასთან, სადღესასწაულო განწყობასა და ახალ იმედებთანაა დაკავშირებული. ამ პერიოდს ადამიანები განსაკუთრებულად ელიან.
მნიშვნელოვანია, რომ ეს განწყობა ბავშვებსაც შევუქმნათ და სასწაულების რწმენა ჩავუნერგოთ. ამისთვის ერთ-ერთი ყველაზე კარგი გზა საშობაო ფილმებია. მათში აღწერილი ისტორიები ხშირად პატარების შთაგონების წყარო ხდება. თანაც, ბავშვებისთვის სადღესასწაულო დღეებში მშობლებთან ერთად გატარებული დრო ძალიან ბევრს ნიშნავს.
ამიტომაც Etaloni.ge გირჩევთ იმ 6 ფილმს, რომელთაც ახალი წლის პერიოდში ბავშვებთან ერთად უნდა უყუროთ.
„როგორ მოიპარა გრინჩმა შობა“
როდესაც საქმე საახალწლო ფილმებს ეხება, შეუძლებელია გრინჩი არ გაგახსენდეთ. ეს უცნაური მწვანე არსება ყველა მაყურებლის, მათ შორის პატარების, სიყვარულს იმსახურებს.
„გაყინული“
„დისნეის“ ეს ანიმაცია ყველსათვის ცნობილი „თოლის დედოფლის“ მოტივებზეა შექმნილი. „გაყინული“ ბავშვებისთვის განსაკუთრებულად საყვარელი მულტფილმია.
„ელფი“
პატარებს ფილმები სანტას დამხმარეებზე განსაკუთრებულად უყვართ. სწორედ ასეთია ეს ფილმიც. მასში იმ ადამიანის შესახებაა მოთხრობილი, რომელიც ელფებმა იშვილეს და გაზარდეს. ის მათსავით იქცევა, თუმცა საბოლოოდ ელფად ქცევაში ხელს სიმაღლე უშლის.
„ანჟელას შობა“
„ანჟელას შობა“ სითბოთი სავსე საშობაო ფილმია, რომლის ყურებისასაც თქვენი შვილები სიკეთის ძალას შეიგრძნობენ. ფილმში გულისამაჩუყებელი ისტორიაა მოთხრობილი.
„ბიჭი სახელად შობა“
ფილმი ახალგაზრდა ნიკოლასის თავგადასავლების შესახებაა, რომელიც შობის გმირი გახდება. ნიკოლასი ჩვეულებრივი ბიჭია, რომელიც მამის გაუჩინარების შემდეგ მის გადასარჩენად, ჩრდილო პოლუსზე წავა, სადაც ჯადოსნური სამყაროს აღმოაჩენის შემდეგ, ელფების სოფელში შობის სულს დააბრუნებს.
„მარტო სახლში“
შეუძლებელია, ახალ წელს „მარტო სახლშის“ ერთ ეპიზოდს მაინც არ უყუროთ. ფაქტობრივად, ამ კომედიური ჟანრის ფილმისა და კევინ მაკალისტერის გარეშე ახალი წელი არ დგება.