2022 წელი ახლოვდება და მიუხედავად იმისა, გვჯერა თუ არა ასტროლოგიის, მაინც საინტერესოა, როგორ უნდა შევეგებოთ ლუჯი ვეფხვის წელს და რომელი კერძებით დავამშვენოთ საახალწლო სუფრა.
ასტროლოგი მიხეილ ცაგარელი გვირჩევს, რომ ახალი წლის დღეებში სასურველი არ არის ცხვრის ხორცის გამოყენება, რადგან ეს ცხოველი თავად ვეფხვს არ უყვარს; სამაგიეროდ შეგიძლიათ, გოზინაყით, საცივითა და ჩურჩხელებით შეეგებოთ ახალი წლის შემობრძანებას. გაითვალისწინეთ ასევე, რომ სუფრაზე არ უნდა იყოს ბრინჯი, ასევე ზედმეტად ცხარე და მწარე საკვები; ნაკლებად უნდა გამოვიყენოთ თევზეული, სასმელიდან კი ლუდი.
„სუფრის დეკორაციაში შეგვიძლია, გამოვიყენოთ შავ-ლურჯი ფერი. ფერის კომბინაციებს გვაძლევს სტიქია, რომელიც ამ ეტაპზე არის წყალი. წყალი მეგობრობს მიწის სტიქიასთან, რომლის ფერებიც არის ყავისფერი, კრემისფერი, მოყვითალო ოქროსფერი. ამის გარდა, წყლის სტიქია მეგობრობს ბუნებაში ხესთან, ხის ფერია მწვანე, ამიტომ ფერების პალიტრა საკმაოდ ფართო იქნება“ - აღნიშნავს ცაგარელი.