ენათმეცნიერების ინსტიტუტის მიერ რიგობითი რიცხვითი სახელის – პირველის – დაწერილობისათვის შემუშავდა ნორმა, რომლის მიხედვითაც ეს სახელი არაბული ციფრით უნდა გამოისახოს ამგვარად: 1-ელი, 1-ელმა, 1-ელს, 1-ელის, 1-ელით, 1-ელად.
მცდარად არის მიჩნეული მანამდე არსებული დაწერილობა: 1-ლი, 1-ლმა, 1-ლს და ა.შ.
„რიცხვითი სახელის პირველი დაწერილობისას უპირატესობა მიენიჭოს სიტყვიერად ან რომალუ ციფრით (პირველი ან I, პირველმა ან I-მა) გამოსახვას. პირველი არაბული ციფრით უნდა გამოისახოს შემდეგნაირად: 1-ელი, 1-ელმა, 1-ელს, 1-ელის... თვეების პირველი კალენდარული დღის აღნიშვნისას დასაშვებია ტრადიციულად დამკვიდრებული ფორმები: 1 იანვარი, 1 მაისი და სხვა“, - აღნიშნულია ჩანაწერში.
ასევე საყურადღებოა, რომ ფორმებიდან - მეორადი და მეორეული დასაშვებია ორივე თავ-თავისი შინაარსობრივი სხვაობის გათვალისწინებით და შეცდომად არცერთი არ ითვლება. მაგალითად, სამეცნიერო ტერმინოლოგიაში - მეორეული: მეორეული მოვლენა, მეორეული დაავადება... რაიმეს ხელახალი გამოყენების ან დამატებითი ფუნქციის აღსანიშნავად - მეორადი: მეორადი ფაკულტეტი, მეორადი ავეჯი და ა.შ.