2021 წლის მიწურულს, „პირველკლასელთა აკადემია“ ავტორმა და „ეტალონის“ პროექტების სულისჩამდგმელმა, გოჩა ტყეშელაშვილმა დმანისის მუნიციპალიტეტში წარადგინა. იყო გულთბილი და საინტერესო შეხვედრა მერთან - კობა მურადაშვილთან, თვითმმართველობის სხვა პასუხისმგებელ პირებთან და მუნიციპალიტეტის საგანმანათლებლო სექტორის წარმომადგენლებთან.
ესაა უნიკალური წიგნი+რვეული, რომელიც სკოლამდელი ასაკის მოზარდებს სასკოლო ცხოვრებისთვის ამზადებს და ფართოდ უღებს იმ უმნიშვნელოვანეს კარს, რასაც ცოდნის ტაძარი ჰქვია. განსაკუთრებით საამაყო კი ისაა, რომ ხელისუფლებისთვის განათლება პრიორიტეტია და ეს დმანისის პრეზენტაციაზე კიდევ ერთხელ დადასტურდა.
აქვე ხაზაგასასმელია ერთი გარემოება - კობა მურადაშვილმა, თავის დროზე სურვილი გამოთქვა, რომ „პირველკლასელთა აკადემია“ არაქართულენოვანი სკოლების მოსწავლეებისთვისაც ყოფილიყო ხელმისაწვდომი, რაც პატარებს სახელმწიფო ენის შესწავლას გაუადვილებდა, ამიტომ გადაწყდა, „პირველკლასელთა აკადემიის“ ქართულ-აზერბაიჯანულ ენაზე გამოცემა, შედგა სამუშაო ჯგუფი და პირველადი საკითხებიც დაიგეგმა. დღეს უკვე თამამად შეგვიძლია ვთქვათ, რომ დმანისის მკვიდრი არც ერთი მომავალი პირველკლასელი არ დარჩება ამ მნიშვნელოვანი სახელმძღვანელოს გარეშე.
პრეზენტაციამ თბილ, მეგობრულ გარემოში ჩაიარა, საფუძველი ჩაეყარა მჭიდრო თანამშრომლობას და რაც მთავარია, ადგილობრივი მოზარდები, უკვე მომზადებულები შეხვდებიან იმ უმნიშვნელოვანეს ეტაპს, რასაც სასკოლო ცხოვრება ჰქვია.