საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების კომიტეტის წევრებმა თავმჯდომარის მოადგილეები აირჩიეს - პირველი მოადგილე თამარ ტალიაშვილი იქნება, რომელიც კომიტეტის თავმჯდომარემ გიორგი ამილახვარმა წარადგინა.
განათლებისა და მეცნიერების კომიტეტის წევრებმა ასევე, კენჭი უყარეს კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილედ ფრაქცია „ქართული ოცნების“ კვოტით წარდგენილ, მაია მენაღარიშვილის კანდიდატურას და მას ერთხმად დაუჭირეს მხარი.
კომიტეტის თავმჯდომარემ დეპუტატებს მხარდაჭერისთვის მადლობა გადაუხადა და განაცხადა, რომ განათლება უნდა იყოს ეროვნული თანხმობის ნიშანი:
„განათლება არ არის პოლიტიკური საკითხი და უნდა იყოს ეროვნული თანხმობის საკითხი, და თქვენთან ერთად, ყველაფერს გავაკეთებ, რათა მნიშვნელოვანი რეფორმები და საკითხები გადავჭრათ“.
აღსანიშნავია, რომ თამარ ტალიაშვილი სპეციალობით სამართალმცოდნეა, გახლავთ სამართლის დოქტორი, თავად გიორგი ამლახვარიც სამართალმცოდნეა, ხოლო მაია მენაღარიშვილი სპეციალობით არის ფსიქოლოგი.