თბილისის N72 საჯარო სკოლის მოსწავლეები ტოლერანტობის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით, კრწანისის რაიონის გამგეობის მიერ ორგანიზებულ ღონისძიებაში მონაწილეობდნენ.
მოსწავლეები ღონისძიებაში ხალისითა და ინტერესით ჩაერთნენ და ნიჭი და შესაძლებლობები წარმოაჩინეს.
მოსწავლეებმა მოხატეს ეზო, გამოფინეს საკუთარი ნახატები, ესეები და წარმოადგინეს ნაციონალური ტანსაცმელი.
„​​16 ნოემბერს, კრწანისის რაიონის მუნიციპალიტეტის ინიციატივით, აღინიშნა ტოლერანტობის საერთაშორისო დღე. თბილისის N72 საჯარო სკოლა ამ რაიონში მდებარეობს და გამოირჩევა მრავალეროვნულობით და ტოლერანტობით. წლებია ერთმანეთის გვერდით სწავლობენ და მუშაობენ სხვადასხვა ეთნოსის მოსწავლეები და მასწავლებლები. ეს არის კარგი ნიმუში თანაცხოვრების, ერთმანეთის კულტურის და ტრადიციების პატივისცემის. სწორედ ამიტომ ხალისით ჩავერთეთ კრწანისის რაიონის გამგეობის მიერ ორგანიზებულ ამ მნიშვნელოვან და ლამაზ ღონისძიებაში, რომელშიც აქტიური მონაწილეობა მიიღეს ჩვენი სკოლის მოსწავლეებმა: სარქის მარიკიანმა, ანა სააკოვამ,  დაჩი დადუნაშვილმა, ნინი ფურცელაძემ, დაჩი ზალუაშვილმა, ელენე ძაგანიამ, მარიამ კომახიძემ, ლიზი ზაზაძემ, ციცი მამულაშვილმა, ნიტა ჯირკველიშვილმა, სოფო ესვანჯიამ, ილია ცარციძემ, ანი გაბაშვილმა, ანა მარტიაშვილმა, ლიზი მამალაძემ, დავით ჩანჩიბაძემ,  დავით მამათელაშვილმა, სალომე ონიანმა, ელენე მერაბიშვილმა,  არზუ ხალილოვმა, ალისა ვეკერმა და სადიკ ისაევმა.
მადლობას ვუხდით ღონისძიებაში მონაწილე მოსწავლეებს და პედაგოგებს: ნინო გიორგობიანს, სალომე ასანიძეს და ქეთევან ქათამაძეს“,- გვეუბნებიან სკოლაში.