სეროფე ბენგოიან-ლევონიანის „ჯივანის” სახელობის ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის სოფელ კარწახის საჯარო სკოლაში მრავალფეროვანი ღონისძიება გაიმართა.
აქტივობა შემოდგომას მიეძღვნა. მის მიმდინარეობაში მოსწავლეები მონდომებით ჩაერთნენ, იმღერეს, იცეკვეს, საინტერესო ნომრები წარადგინეს და საზეიმო განწყობა შექმნეს. მათ შესაძლებლობები უდიდესი წარმატებით წარმოაჩინეს და მოწონება დაიმსახურეს.
ზეიმმა ნაყოფიერად და საინტერესოდ ჩაიარა.
„შემოდგომა - ყველაზე ლამაზი ფერებით, სუსტად მანათობელი მზით, მთაზე ახლადშეფიფქული თოვლით და ცოტა (კარწახში კი ბლომად) სუსხით... თავჩაქინდრული და ფოთოლგაცვენილი ხეებით...
მიილია ბოლო თვეც წელიწადის ამ ჯადოსნური სეზონის და გრჩება განცდა - ასე, უბრალოდ, უსიტყვოდ გინდა გაუშვა ეს დალოცვილი?
არა და არა...
და დავიწყეთ. მაშინ, როცა სკოლას ჰყავს ასეთი კრეატიული და თავის საქმესა და ბავშვებზე უზომოდ შეყვარებული მასწავლებლები: აზნივ მათოსიან, ვენერა მიქელაძე, სათენიკ ვარდერესიან, სირანუშ ბაბელიან და სკოლის ახალგაზრდა, დაუზარელი, საქმისმწარმოებელი ჯულია ვარდერესიანი, არ შიძლება, არ გამოვიდეს ყველაფერი ლამაზი და საინტერესო და იყო კიდეც...ბევრი სიმღერა, ბევრი ლექსი, ცეკვა...საოცრად თბილი და ლამაზი სიტყვები შემოდგომაზე, სახუმარო სკეტჩები და კიდევ თავიანთი პატარა ხელებით დამზადებული ნაწარმის პრეზენტაციაც.
საოცარი იყო ყველაფერი, სასიამოვნო, შთამბეჭდავი...
და გვინდა, დიდხანს არ დაკარგოს სკოლამ ასეთი ლამაზი საღამოების მოწყობის სურვილი და შესაძლებლობა“,- აღნიშნავენ სკოლაში.
იხილეთ ფოტები: