საჩხერის მუნიციპალიტეტის სოფელ პერევის საჯარო სკოლასთან შერწყმული ჯრიის დაწყებითი სკოლის პედაგოგებმა - ნანა მაკასარაშვილმა და ლალი სერგეევამ მოსწავლეებს საინტერესო აქტივობა შესთავაზეს.
მათ შეხაშურის წყალვარდნილის გასაცნობად ლაშქრობა გამართეს. მის მიმდინარეობაში მოსწავლეებთან ერთად მშობლებიც მონაწილოებდნენ. დრო ყველამ სასიამოვნოდ და ნაყოფიერად გაატარა.
აქტივობის მიზანი მოსწავლეებში ჯანსაღი ცხოვრების წესის დანერგვა, ასევე მშობლებს შორის ურთიერთთანამშრომლობა და მოტივაციის ამაღლება იყო.
დირექცია, დიდ მადლობას უხდის პედაგოგებს ნანა მაკასარაშვილს და ლალი სერგეევას გაწეული შრომისათვის. ასევე, მშობლებს თანამონაწილეობისათვის და გვერდში დგომისათვის.
„თუ რატომ უნდა იცხოვრონ ადამიანებმა ჯანსაღი ცხოვრების წესების დაცვით, ამათ თავად გვიამბობენ: ჯანსაღი ცხოვრების წესი ზოგადად ხასიათდება, როგორც „დაბალანსებული ცხოვრება“, რომელშიც ადამიანი აკეთებს „გონივრულ არჩევანს“ აქედან გამომდინარე, ცხოვრების წესის საბოლოო განმარტება შემდეგია: ინდივიდების მიერ მიღებული გადაწყვეტილების ერთობლიობა, რომლებიც გავლენას ახდენს მათ ჯანმრთელობაზე, რომელსაც სრული კონტროლი აქვთ.
შეგვიძლია თავისუფლად ვთქვათ, რომ ლაშქრობამ შედეგი გამოიღო, მოსწავლეებს მყარად და საფუძვლიანად ჩაუჯდათ გონებაში, ის რაზეც პედაგოგები ესაუბრებოდნენ.
გისურვებთ ჯანსაღ, სუფთა და დაცულ გარემოში ცხოვრებას, რომელსაც ჩვენი აღსაზრდელები გვპირდებიან“,- აღნიშნავენ სკოლაში.